عقد تفاهم نامه دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با معاون امور مدارس سما

در جلسه ای با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران و معاون امور مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی، تفاهم نامه ای در راستای همکاری های مشترک جهت توسعه سلامت و بهداشت دانش آموزان مدارس سما منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، صبح امروز و در جلسه ای با حضور دکتر علیرضا خوشدل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، دکتر رسول اسکندری، معاون امور مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمد ناصحی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، مهندس زهرا شیرمحمدی، مدیر روابط عمومی و دکتر محمدعلی کشاورز، نماینده معاونت فرهنگی تفاهم نامه ای در راستای همکاری های مشترک جهت توسعه سلامت و بهداشت دانش آموزان مدارس سما منعقد شد.

بر اساس این گزارش، هدف از تنظیم و اجرای این تفاهم نامه، ایجاد همکاری فی مابین معاونت امور مدارس سما استان تهران با دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در زمینه های سلامت و بهداشت با در نظر گرفتن کلیه امکانات طرفین اعم از علمی و فنی خواهد بود.

دکتر خوشدل در این جلسه اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در راستای مسئولیت اجتماعی خود پتانسیل حمایت از سلامت جسم و روان دانش آموزان را دارد و با همکاری مدارس سما می تواند از سال تحصیلی پیش رو کلیه دانش آموزان مدارس سما را مورد پایش قرار داده و عضو باشگاه سلامت نماید. 

دکتر اسکندری ضمن ارائه گزارش مبسوطی از وضعیت مدارس سما اظهار کرد: همکاری مدارس سما و دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران می تواند نقش مهمی در تنوع بخشی به محیط های یادگیری و ارتقاء کیفیت آموزش و سلامت برای دانش آموزان داشته باشد و نیز گام مهمی برای رشد اغلب فعالیت ها و تحولی در امر توسعه مشارکت فراهم سازد.

دکتر ناصحی نیز ضمن در ادامه این جلسه خدمات قابل ارائه به مدارس سما را تشریح و این همکاری را آغاز حرکتی پرثمر در پذیرش دانشجویان آتی این دانشگاه اعلام کرد.

از جمله تعهدات این تفاهم نامه می توان به سنجش و پایش سلامت و بهداشت دانش آموزان، ارائه اطلاعات اولیه سلامت دانش آموزان، معرفی دانش آموزان به مراکز تخصص درمانی، غربالگری ۱۰۰ درصدی دانش آموزان مدارس سما، آموزش و مشاوره سلامت و بهداشت، توانمندسازی مربیان بهداشت و سلامت مدارس، ارائه بسته های درمانی دندانپزشکی و آنتروپومتری، پایش ناهنجاری قامتی دانش آموزان و ارائه پروتکل های اصلاحی و توانبخشی اشاره کرد.

شایان ذکر است برگزاری برنامه های سنجش و پایش، همکاری در تهیه و تولید محتوا و سایر منابع آموزشی و کمک آموزشی، خدمات مشاوره ای، امکانات و تجهیزات پزشکی، بازدیدهای متقابل از آزمایشگاه ها و تجهیزات بهداشت و سلامت و استفاده از زیرساخت ها، آزمایشگاه ها و سوله های دانشگاه به منظور توسعه و بهبود سلامت و بهداشت نیز از دیگر تعهدات مشترک طرفین تفاهم نامه بود.

روابط عمومی سما
روابط عمومی سما
مقالات: 15