اختتامیه جشنواره سرود دانش آموزی نغمه های انتظار

اختتامیه جشنواره سرود دانش آموزی نغمه های انتظار

اختتامیه جشنواره سرود ملی نغمه های انتظار به همت معاونت امور مدارس سما استان تهران و مشارکت ۱۴۰ مدرسه از سراسر کشور و با حضور ۲۳ تیم منتخب، روز ۱۴ اسفند در سالن همایش های داشگاه آزاد واحد یادگار استان تهران برگزار شد.
دکتر رسول اسکندری معاونت امور مدارس سما استان تهران و دبیر جشنواره نغمه های انتظار با خیرمقدم به حضار و شرکت کنندگان در جشنواره ابراز داشتند بسیار خوشبختم که سومین رویداد مهدویت و امامت با عنوان جشنواره ملی سرود نغمه های انتظار به منظور آشنایی و پیوند هر چه بیشتر دانش آموزان مدارس سما کشور با مکتب مهدوی در حال برگزاری است.


دکتر رسول اسکندری با تبیین فرآیند راه اندازی دبیرخانه جشنواره معاونت امور مدارس سما استان تهران بیان داشتند بعد از ابلاغ ریاست سازمان دبیرخانه جشنواره در معاونت تشکیل گردید و با تشکیل کمیته های علمی و ارتباطات، فراخوان جشنواره تهیه و در سطح ملی و کشوری اطلاع رسانی گردید. با تبلیغات، اطلاع رسانی و ارتباط موثر دبیرخانه جشنواره، ۱۴۰ اثر به این دبیرخانه ارسال شد و با همکاری سازمان بسیج هنرمندان و توسط داوران صاحب تجربه همه آثار رسیده مورد داوری قرار گرفت و ۲۳ اثر در ۳ مقطع دبستان و متوسطه دوره اول و دوم مورد پذیرش جهت شرکت در جشنواره قرار گرفتند و توسط داوران برترین های جشنواره معرفی گردید.


حجت الاسلام و المسلمین معتمدی معاون فرهنگی سازمان سما نیز با بیان اینکه مسئله‌ی انتظار هم جزء لاینفک مسئله‌ی مهدویت است، از آن کلیدواژه‌های اصلی فهم دین و حرکت اساسی و عمومی و اجتماعی امت اسلامی به سمت اهداف والای اسلام است؛ معاون فرهنگی سازمان سما افزودند روحیه معرفتی و حماسی مبتنی بر فرهنگ مهدویت به عنوان یکی از مهم‌ترین مولفه‌های فرهنگی باید در میان دانش آموزان تقویت شود.

سرود و موسیقی و نغمه‌های دینی و انقلابی در تقویت هویت ملی و دینی نسل جوان در انتقال بسیاری از فرهنگ‌ها، ارزش‌ها و هنجارهای دینی موثر است به همین ضرورت جشنواره ملی سرود نغمه های انتظار در سازمان سما و مدارس آن به عنوان یک اولویت باید در سال های آینده نیز برگزار گردد.
در پایان هیات داوران بر اساس مقاطع تحصیلی گروه های سرود را مورد سنجش قرار داده و تیم های سه گانه را معرفی نمودند.

روابط عمومی سما
روابط عمومی سما
مقالات: 26