تور گردشگری مقاومت، فرهنگ و مرام پهلوانی با شعار، “من قهرمان خانواده ام” برگزار شد

تور گردشگری مقاومت، فرهنگ و مرام پهلوانی با شعار، "من قهرمان خانواده ام" برگزار شد

به گزارش روابط عمومی معاونت علوم تربیتی و مهارتی به نقل از استان تهران، تور گردشگری مقاومت، فرهنگ و مرام پهلوانی در زورخانه شهید سلیمانی با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدوحید معتمدی معاون فرهنگی، هنری و تربیت بدنی، دکتر رسول اسکندری معاون امور مدارس سما استان تهران،دکتر امیرعباس لشگری رئیس مرکز ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی،دکتر جمشید همتی مدیر تربیت بدنی و سلامت، دکتر قاسمی رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران بزرگ، حجت الاسلام نصیری راهبر فرهنگی سما استان تهران و دانش آموزان مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی شهر تهران برگزار شد.

دکتر رسول اسکندری معاون امور مدارس سما استان تهران اظهار داشت: این تور گردشگری با شعار، “من قهرمان خانواده ام”،با حضور  ۲۰۰ نفر از دانش آموزان مدارس سما به مناسبت ایام الله دهه فجر برگزار شد.

اسکندری افزود: در این تور تاریخچه و فرهنگ پهلوانی از ایران باستان تا تمدن اسلامی روایتگری شد و جوانان با مرام پهلوانی و حکایت های آنان آشنا شدند.

در ادامه، محمد نصیری دبیر گردشگری مقاومت استان تهران نیز بیان کرد: فرهنگ قهرمانی و پهلوانی از دیرباز در تمدن و سرزمین ایران اسلامی بوده است و انتقال مرام پهلوانی به نسل جدید می تواند فرزندان این خاک را با هویت خودشان آشنا کند.

وی در افزود: دانش آموزان در این مراسم با مرام و مسلک پهلوانی، ساده زیستی و احترام به خانواده آشنا شدند.

قاسمی رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران نیز هدف از این رویداد را تزریق روحیه پهلوانی و تفکر قهرمانامه جوانان در مسیر پرورش فکری و پیروزی در تمام سطوح تعبیر نمود.

وی تشریح کرد: با برپایی اردوی “روایتگری مقاومت” اسطوره ها و قهرمانان ایران زمین معرفی می شوند و مسیر جدیدی برای معرفی مسلک پهلوانی و زندگی قهرمانانه به جوانان است.

در پایان دانش آموزان به همراه پهلوانان به داخل گود زورخانه رفتند تا با تمرین وسایل این رشته کهن ایرانی از نزدیک آشنا شوند.

روابط عمومی سما
روابط عمومی سما
مقالات: 26