جلسه هم اندیشی مدیران مدارس سما استان تهران، طلاب طرح امین و مربیان پرورشی برگزار شد

جلسه هم اندیشی مدیران مدارس سما استان تهران، طلاب طرح امین و مربیان پرورشی مدارس سما استان تهران در مجتمع سما نبوی با حضور، دکتر محمدعلی نادی معاون علوم تربیتی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین جلیلی نماینده ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، دکتر رسول اسکندری معاون امور مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و حجت الاسلام و المسلمین سید وحید معتمدی معاون فرهنگی، هنری و تربیت بدنی و با حضور مدیران مدارس سما و طلاب طرح امین و مربیان پرورشی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور مدارس استان تهران، جلسه هم اندیشی مدیران مدارس سما استان تهران، طلاب طرح امین و مربیان پرورشی مدارس سما استان تهران در مجتمع سما نبوی با حضور،  دکتر محمدعلی نادی معاون علوم تربیتی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین جلیلی نماینده  ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، دکتر رسول اسکندری معاون امور مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و حجت الاسلام و المسلمین سید وحید معتمدی معاون فرهنگی، هنری و تربیت بدنی و با حضور مدیران مدارس سما و طلاب طرح امین و مربیان پرورشی برگزار گردید.

دکتر اسکندری ضمن تسلیت شهادت سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی وی را به عنوان الگوی تربیتی معرفی نمود و ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا(س) و روز مادر، از تمامی بانوان مدارس سما تقدیر و با اهدا هدایایی از بانوان تکریم کردند.

معاون امور مدارس استان تهران، هدف از این نشست و هم اندیشی را در راستای توسعه مدارس سما و کیفیت بخشی پرورشی بیان دانست و کیفیت بخشی مدارس را بسیار مهم توصیف نمودند.

معاون امور مدارس استان تهران در مورد مسایل جاری مدارس، مباحث مالی، پرورشی و راهکارهای موثر جهت بهبود اجرای برنامه ها  ارائه داد.

در ادامه دکتر نادی معاون علوم تربیتی و مهارتی دانشگاه با بیان شیوا در مورد انتقال بصیرت که از ویژگی های تربیتی برای نظام ارزشی است سخن گفت  و ضمن تسلیت شهادت سردار دلها و دعای اینکه خداوند ما را در همان مسیر قرار دهد تصریح کرد: سازمان مدارس اسلامی (سما) در در استان تهران با ۱۰۷۶۴ دانش آموز و یا ۱۰۷۶۴ ظرفیت بالقوه، می بایست دارای نظام ارزیابی فرهنگی برنامه محور و شاخص های  قابل اندازگیری کمی و کیفی باشد تا با سرمایه فرهنگی و پیش بینی فعالیت های فرهنگی پیامد های رفتاری آن را کنترل کرده و به دور از رفتارهای نمایشی بتواند ذیل تمام ساحت های اعتقادی فرهنگی خود را اثبات نماید.

حجت الاسلام و المسلمین جلیلی با حضور در نشست توانمندسازی مدیران، مربیان پرورشی و طلاب طرح امین مدارس سازمان سما استان تهران با بیان فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی جهاد تبیین را یک فریضه فوری و قطعی دانستند و افزود: برای مقابله با تهاجم فرهنگی در تحریف واقعیت‌ها، دستاوردها، پیشرفتها و اقدامات حماسه‌آمیز نظام اسلامی جهاد تبیین است که ضروری با هنرمندی عالمانه یک حرکت دفاعی و تهاجم ترکیبی را مدیریت کرده است.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران فرایند مسئله علم و تبدیل آن به اقدامات فناورانه گفت: اگر به دنیا نگاه کنیم این تبدیل علم به ثروت در تمام دنیا زمان بر بوده و تا ۳۰۰ سال ذکر شده است که نمونه های جهانی وجود دارد بنابراین ما با روند بسیار بالا به زودی شاهد فتح قلعه های موفقیت در تمامی عرصه ها خواهیم شد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین معتمدی،  یکی از اهداف مدارس سما را تحقق ارزش‌ها و آرمان‌های متعالی انقلاب اسلامی در عرصه دانش آموزی برشمرد  و ضمانت اجرایی آنرا تلاش همه‌جانبه مدیران، مربیان پرورشی و طلاب طرح امین در تمام ساحت های فرهنگی، علمی، اجتماعی و اقتصادی برشمردند.

معاون فرهنگی، هنری و تربیت بدنی، عرصه تعلیم و تربیت را از مهمترین زیرساخت‌های تعالی پیشرفت همه‌جانبه نظام مقدس جمهوری اسلامی دانستند و آنرا یک زیرساخت جدی برای ارتقاء سرمایه انسانی مومن و مسلمان کشور در عرصه‌های مختلف ترسیم نمود و تاکید کردند تحقق آرمان‌های متعالی امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی مانند احیای تمدن عظیم اسلامی، حضور سازنده، فعال و پیشرو در جامعه علمی در گرو تربیت دانش آموزان متقی، آزاده و اخلاقی است.

وی بخشنامه های ابلاغ شده از سوی معاونت علوم تربیتی و مهارتی را در راستای تعلیم و تربیتی را تحقق بخش حیات طیبه، جامعه عدل جهانی و تمدن اسلامی ایرانی دانست و ابراز داشت: برای رسیدن به تربیت چنین سرمایه انسانی متعالی، اجرای این بخشنامه ها برای همه مدیران و مربیان پرورشی و طلاب طرح امین الزامی است و باید شرایطی را در جامعه ایجاد نماییم که آماده تحقق حکومت جهانی مهدوی باشد و در سایه چنین حکومتی ظرفیت و استعدادهای بشر به شکوفایی و کمال برسد.

در پایان مراسم معارفه حجت الاسلام و المسلمین محمد نصیری به عنوان راهبر فرهنگی معاونت امور مدارس سما استان تهران برگزار شد.

روابط عمومی سما
روابط عمومی سما
مقالات: 26