مدارس سما استان با رویکردی تربیتی موضوع مهارت محوری را در اولویت دارد

مدارس سما استان با رویکردی تربیتی موضوع مهارت محوری را در اولویت دارد

دکتر فرشته حشتیان کارگاه آموزشی و نشست هم اندیشی مدیران مدارس سما استان تهران که در شهر مشهدمقدس برگزار شد ، شهادت نهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت جوادالائمه امام محمد تقی (ع) را تسلیت و یاد شهدای هفتم تیر شهیدبهشتی و هفتاد و دو تن از یارانش را گرامی داشت.

وی با بیان اینکه خدارا شکرگزاریم که فرصتی فراهم شد تا در راستای شعار محوری سال و تحقق اهداف سند تحول این نشست هم اندیشی و دوره آموزشی را در جوار حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار کنیم، از حضور همکاران  مدیران و معاونین سما دانشگاه آزاداسلامی استان قدردانی نمود.

دکتر فرشته حشمتیان با اشاره به اینکه هدف اصلی این نشست در راستای مطالبه مقام معظم رهبری(مدظله) می باشد که در دیدار با معلمان فرمودند “اسناد خوب داریم، برناه خوب داریم اما اجرای خوب نیاز داریم”، همزمانی جلسه با مناسبت هفتم تیر ، یادآور جلسه شهید بهشتی است که فرمودند ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت. لذا امروز که خود را موظف به اجرای برنامه های تحولی مبتنی بر سند تحول می دانیم لازم است که با استفاده از همه ظرفیت ها به دنبال تقویت کمی و کیفی مدارس باشیم و باور داشته باشیم که اگر تربیت در مدرسه کامل باشد در اجتماع مشکل نخواهیم داشت و اصل این است که مدیر مدرسه باید شاکله تربیتی داشته باشد زیرا ما باید در تربیت نسل آینده نقش آفرین باشیم و باور کنیم که بنابه شرایط جریانی تقلاب بوده که حضرت آقا بحث گام دوم را مطرح فرمودند اذا در موضوع تحول در مدارس استفاده از نیروهای کارآمد با حفظ ظرفیت نیروهای موثر و تلاش جمعی هدفمند در تحقق اهداف تحولی تعلیم و تربیت حائز اهمیت است.

وی در ادامه گفت : در نظام اسلامی باید در تربیت هم تقویت دین را داشته باشیم پس شرایط موجوز را نگاه کنیم و ببینیم کجای سپهر ولایت قرار داریم، بنابراین دوره آموزشی در مشهدمقدس فرصت خوبی بود که تلاش اساتید محترم را قدر بدانیم و در اجرای برنامه های تحولی هم در انتخاب نیروی انسانی و هم در شادابی محیط آموزشی و هم در ارائه محتوی درسی و فوق برنامه های هدفمند گام های موثر برداشته شود.

مدارس سما استان با رویکردی تربیتی موضوع مهارت محوری را در اولویت دارد و برای تسریع در امور باید برنامه محور باشیم و برای ارتقاء مهارت های حرفه ای در مقاطع مختلف تحصیلی نیز همت فردی مدیران مدارس و اراده جمعی پرسنل مدرسه و همراهی اولیای دانش آموزان مورد تاکیداست.

دکتر فرشته حشمتیان در جمع بندی نهایی کارگاه آموزشی و نشست هم اندیشی با بیان توصیه های راهبردی و قابل توجه قبل از شروع سال تحصیلی جدید تاکید نمودند :

 • تسویه شهریه دانش آموزان
 • هرگونه درخواست تخفیف بایستی قبل از شروع سال تحصیلی مطرح و تعیین تکلیف شود مگر در موارد خاص و استثناء
 • تقویت اعتماد عمومی و جلب رضایت اولیای دانش آموزان
 • تقویت تشکل های دانش آموزی در مدرسه و بهره مندی از ظرفیت دانش آموزان فعال
 • تلاش پرسنل مدرسه برای کشف استعدادهای دانش آموزی و تقویت بنیه علمی و هویت حرفه ای در مدرسه باید شکل بگیرد.
 • ایجاد و تقویت هنرستان های حرفه ای در هر یک از مناطق تهران و هر شهرستان یک ضرورت است.
 • با توجه به اعلام آمادگی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاداسلامی بایستی از فرصت استفاده کرد و در خصوص ایجاد و تجهیز آزمایشگاه های متمرکز دستاوردهای دانش آموزی حائز اهمیت است.
 • هدفمند کردن جلسات شورای معلمان براساس اولویت برنامه مدارس مورد تاکیداست.
 • شناسایی دانش آموزان فعال به منظور تشکیل کانون فارغ التحصیلان سمایی و بهره مندی از ظرفیت فکری آنان.
 • برنامه ریزی مطلوب برای دانش افزایی ، کادر آموزشی و استمرار دوره آموزشی و شناسایی و تشویق معلمان تلاشگر سمایی
 • برنامه ریزی هدفمند برای اردوهای علمی / تربیتی داخل و یا بیرون از واحد آموزشی
 • ارائه طرح و ایده های معلمان خلاق
 • تقویت گروه های فکری معلمان و برگزاری نشست های تخصصی
روابط عمومی
روابط عمومی
مقالات: 38