آقامیری مطرح کرد؛ ۹۰ درصد معلمان مدارس سما افراد متعهدی هستند/ امکانات واحدهای دانشگاه آزاد، در خدمت مدارس سما

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: اگر معلمی تعهد و اخلاق داشته باشد می‌تواند، دانش آموز متعهدی را نیز تربیت کند؛ البته ۹۰درصد معلمان ما از این لحاظ وضعیت مناسبی دارند.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی استان تهران، گردهمایی مدیران مدارس سما با حضور دکتر سید محمودرضا آقامیری رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، سید محمد بطحایی رییس سازمان سما و جمعی از مدیران مدارس سما در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد.
دکتر سید محمودرضا آقامیری رییس دانشگاه آزاد استان تهران در این نشست گفت: مدارس سما می‌توانند از امکانات آموزشی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استفاده کنند برای مثال دانشگاه آکسفورد برای افراد خاص مدرسه ایجاد کرده است و بنده بعید می دانم که چنین هدفی در تعلیم و تربیت دوره‌های پیش از دانشگاه این چنین باشد. نمی‌دانیم چه اقداماتی برای ارتقای سطح آموزش انجام شده اما به باور بنده تا سال گذشته چندان مناسب نبود و باید اقدامات این حوزه هدفمند باشد.
به گفته وی هدف از ایجاد مدارس سما، تربیت افراد و رشد علمی دانش‌آموزان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: اگر معلمی تعهد و اخلاق داشته باشد می‌تواند، دانش آموز متعهدی را نیز تربیت کند؛ البته ۹۰درصد معلمان ما از این لحاظ وضعیت مناسبی دارند.

dji 0249 x thumb
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران ادامه داد: اگر معلمی تعهد و اخلاق داشته باشد می‌تواند، دانش آموز متعهدی را نیز تربیت کند؛ البته ۹۰درصد معلمان ما از این لحاظ وضعیت مناسبی دارند. مدرسه باید مکمل خانواده باشد و به همراه مشاور در تعامل با دانش آموز و خانواده باشد. با ایجاد مدارس جدید موافق نیستیم و در تلاش هستیم تا به ارزیابی مجدد مدارس خود بپردازیم. برای مثال یکی از رسالت‌های دبیرستان سما توجه به مقوله اقتصادی است در حالی که روح تربیتی با روح اقتصادی سازگار نیست. در استان تهران گسترش مدارس بر اساس اهداف عالی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی دنبال می‌شود و به باور بنده نباید مدارس به اخذ بودجه بپردازند.
دکتر آقامیری خطاب به معلمان افزود: مدارس سما به دنبال استعدادیابی است تا بتوان با امکانات موجود استعدادها را رشد داد و در مسیری هدفمند حرکت کرد.
روابط عمومی
روابط عمومی
مقالات: 38