تیم دانش آموزی مدارس دانشگاه آزاداسلامی استان تهران، موفق به کسب رتبه اول و دریافت مدال طلا از مسابقات بین المللی «یک ایده یک جهان» شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور مدارس دانشگاه آزاداسلامی، خانم ها آیدا خان دیزجی ، زهرا آقابابائیان ، دل‌آرا نصیر مقدم ، مهگل خوش نژاد و ریحانه صفری‌زاده از دانش آموزان پایه یازدهم دبیرستان دوره دوم دخترانه سما ۲ شهر تهران، باعنوان تیم پژوهشی دانش آموزی درمسابقات بین المللی «یک ایده یک جهان» که در کشور ترکیه برگزار شد، در رقابت با ۲۷۳ تیم از ۲۴ کشور با موضوع «تهیه عصاره پروتئینی‌ از اسب دریایی و تاثیر آن بر روی رده سلول سرطانی کبد HeptG2» موفق به کسب رتبه نخست و دریافت مدال طلا شده اند.

هم چنین تیمی متشکل از معلمان و دانش‌آموزان ایرانی از مدارس شهرهای تهران، مشهد، کرمان و اصفهان در بزرگترین رویداد بین‌المللی ایده و فناوری کشور ترکیه با عنوان «یک ایده یک جهان» موفق به کسب ۵ مدال طلا در رشته‌های مختلف بخش حضوری شدند.

رویداد بین‌المللی «یک ایده یک دنیا» ترکیه به میزبانی سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهان (WIIPA) و انجمن مخترعین ترکیه (TUMMIAD) برگزار می شود. این رویداد جهانی که در حمایت از ایده ها، استارتاپ‌ها و مخترعین جهان در کشور ترکیه در شهر استانبول برگزار شد میزبان تیم‌هایی از ۲۴ کشور دنیا از جمله ایران، کانادا، چین، تایوان، آمریکا، مالزی، اندونزی و امارات متحده عربی به صورت حضوری و غیرحضوری در ۱۰ زیرگروه مختلف از جمله پزشکی، کشاورزی،زیست فناوری بود.

در این دوره از مسابقات که در استانبول برگزار شد، بیش از ۲۷۳ ایده و طرح نوآورانه مختلف با هم به رقابت پرداختند. بخش جوایز ویژه این مسابقات، به ۵ طرح برتر تقدیم شد که ۲ جایزه ویژه آن در بخش حضوری، سهم تیم‌های ایرانی شد. ‌دانش آموزان دبیرستان دخترانه سما ۲ تهران نیز در این رویداد بزرگ موفق به کسب مدال طلا در بخش غیر حضوری شدند. این رویداد مهم فرصتی بزرگ برای مخترعان و نوآوران جوان است تا دستاوردهای خود را به مجامع علمی و سازمان‌های علمی-تحقیقاتی در سطح بین‌المللی معرفی کنند و با کسب اطلاعات از فناوری های روز دنیا خود را برای ورود به بازارهای جهانی آماده سازند.

روابط عمومی سما
روابط عمومی سما
مقالات: 15